Mistrovství Plzeňského kraje předžactva

27.09.2020

Mistrovství Plzeňského kraje předžactva a tachovští atleti!

27. 9. 2020 se v Plzni konalo Mistrovství Plzeňského kraje předžactva, kde nesměli chybět ani naši atleti! Z kategorie minipřípravky dívek startovala za Tachov Eliška Svobodová, která v dálkařském sektoru předvedla nádhernou podívanou. Svým druhým pokusem dlouhým 3.05 m obsadila 4. místo, na místo třetí ji chyběly pouhé 2 cm. Eliška se představila také v závodě na 600 m, ve kterém si doběhla pro celkové 10.místo a v závodě na 150 m si ve svém rozběhu dosprintovala pro 2. místo. Starší kategorii přípravek reprezentovaly dvě děvčata. Eliška Gondeková ve svém rozběhu na 60 m doběhla na 3. místě časem 10. 23 sec. Kvalitní výkon předvedla ve skoku do dálky, když dolétla na hranici 3.48 m a obsadila tak celkové 10.místo. Eliška byla také úspěšná v hodu kriketovým míčkem, ve kterém se umístila na 8. místě (27.35 m).
Další úspěšnou závodnicí byla Barbora Sulimová. Barča přijala velkou výzvu a postavila se na start 600 m, kde dokázala běžet pěkný čas 2:41.03 min. Obrovským překvapením byl závod na 60 m překážek, kde si Barča vylepšila své osobní maximum a doběhla si ve svém rozběhu pro 4. místo. Stelu Kořínkovou, která už závodí za atletický klub Baník Stříbro, ale svou přípravu absolvuje v Tachově, by byla škoda také nezmínit. Drobounká Stelča nenašla přemožitelku v závodě na 600 m a odměnou jí byla ta nejcennější medaile. Představila se také ve skoku dalekém, kde výkonem 3.51 m brala 9. místo a v závodě na 150 m si doběhla pro místo páté. Chlapci se v Plzni také rozhodně neztratili! Maik Mähler bojoval do poslední chvíle v závodě na 60 m a odměnou mu bylo celkové 4. místo a vylepšený osobní rekord 9. 36 sec. V závodě na 150 m si doběhl pro 2. místo ve svém rozběhu a čas 23. 51 sec znamenal další nový osobní rekord. Poslední osobák přidal v hodu kriketovým míčkem, kde obsadil 6. místo výkonem 35.81 m. 3 nové osobní rekordy bereme!!!
Ve starší přípravce se předvedl také Jakub Vosyka. Kuba si doběhl také pro nový osobní rekord v závodě na 60 m překážek (11.61 sec.). Postavil se také na start závodu 150 m, kde finišoval ve svém rozběhu na 5. místě v čase 27.36 sec. V hodu kriketovým míčkem mu jeho výkon 24.72 m stačil na celkové 18.místo.
Z mladší přípravky jsme měli také dva zástupce. Štěpán Kunžwart zapsal ve skoku dalekém výkon 2.87 m, který stačil na celkové 7. místo. Štěpa umí skoky daleko za 3 metry, takže příště už v plné síle předvede, co v něm dřímá! Přidal ještě jedno 7. místo v hodu kriketovým míčkem (25.76 m) a 4. místo z rozběhu na 60 m (10.91 sec.) Nejmenším z celé naší výpravy, Daniel Altman, se představil také ve třech disciplínách. Danečka bylo možné sledovat na dvou sprinterských tratích, 60 m proběhl v čase 11.46 sec. a 150 m 29.55 sec. V hodu kriketovým míčkem obsadil celkové krásné 9. místo (22.97 m).

Závody byly velmi povedené a věříme, že si je děti užily stejně jako jejich trenéři!