15.09.2021 Začínáme v týdnu od 4.10. 2021

V tomto týdnu zahájíme naši pravidelnou činnost (kroužky). Informace ohledně opatřeních a podmínkách účasti na kroužcích budou viset zde na webu a na nástěnce DDM Tachov nejpozději týden před zahájením. Doufáme a jsme optimisté, že to snad bude v pohodě, ale nechceme to zakřiknout :)

07.09.2021 Pozor! Od 1. 9. 2021 Nová aktuální a platná nabídka kroužků

Sledujte náš web a prohlédněte si naši nabídku kroužků na školní rok 2021/2022. ONLINE přihlašování spuštěno!

29.03.2021 Novinky

INFO PRO STUDENTY; MRAVENČÍ DENÍČEK Nová postupně vznikající rubrika: CO KDY KDE; Mravenčí BLOG

01.03.2021 Máme nový Vnitřní řád DDM Tachov

Jsou v něm nově upraveny podmínky vratek za kroužky, tábory a jiné akce.

01.09.2020 .

MRAVENIŠTĚ SLAVÍ!

17.03.2021
V rámci oslav pro vás v průběhu roku chystáme nejrůznější překvapení, akce a soutěže. Budeme rádi, když se zapojíte a užijete si tento slavnostní rok spolu s námi!

Za 60 let fungování prošlo „DDMkem“ nemalé množství zajímavých osobností (pedagogů i ne-pedagogů) a nespočet dětí. Dnes se dá se říci, že skoro každý malý Tachovák se s Mraveništěm alespoň jednou potká. Ať už v podobě kroužku, zájezdu, tábora či nějaké speciální akce. Neupadající zájem nás velmi těší a vážíme si přízně vás všech. Vždyť bez vás bychom nebyli ani my!

Když nahlédneme do historie, rok 1961 byl skutečně přelomovým. Byl to rok, kdy člověk poprvé vzlétl do vesmíru, Otto Wichterle s pomocí stavebnice Merkur dokončil vývoj kontaktních čoček a v Tachově započalo svou éru volnočasové vzdělávání! :-) V roce 1981 se pak díky akci Z dokončila budova ve Školní ulici a tachovský DDM v ní sídlí dodnes.

DDM Tachov se nesmazatelně pojí s přízviskem „Mraveniště“. Jak to celé vzniklo, na to si pamatuje Dana Vazačová, jedna z dobrých duší a bez nadsázky jedna z průkopnic místního volnočasového vzdělávání. „Celé to tehdy bylo vyhlášeno jako soutěž pro děti, které měly za úkol vymyslet pro DDM nějaký zajímavý název. Návrh na „Mraveniště“ přišel hned od 3 dětí najednou a tak se nakonec vítěz musel losovat.“ V kterém roce že to bylo? Zapátrat jsme museli v paměti pamětníků i v kronice a nakonec se nám vyloupl rok 1992, konkrétně se začal tento název pro náš DDM používat od 1. září 1992.

Šedesátiny pro nás znamenají, že už toho máme hodně za sebou, na co jsme pyšní, ale neztrácíme elán a jedeme dál! Vytváříme pro vás nové stránky, píšeme blog, renovujeme prostory a hlavně, vymýšlíme nové nápady, jak zaujmout vás a hlavně vaše děti.

A to platí beze zbytku i v tomto slavnostním roce. Jak jsme avizovali, chystáme pro vás různé akce a mnohá překvapení! A určitě vás do oslav zkusíme i nějak interaktivně zapojit

SLEDUJTE NAŠE STRÁNKY A FACEBOOK S AKTUÁLNÍMI INFORMACEMI, AŤ VÁM NIC NEUNIKNE!

Těšíme se, že spolu s námi postupně sfouknete všechny svíčky na dortu a splní se naše velké přání, aby se děti už brzy do našeho „domečku“ navrátily a volnočasové aktivity se opět naplno rozjely!

Krásné dny a hlavně hodně zdraví přeje,
Kolektiv Mraveniště